شماره های موسسه تغییر کرده است، لطفا از این پس با شماره 91002363 - 021 تماس حاصل فرمائید.

بازگشت دانشجویان بین المللی به استرالیا

پروپوزال بازگشت دانشجویان بین المللی خارج از استرالیا

پروپوزال هر ایالت، طرح پیشنهادی بازگشت برخی از دانشجویان بین المللی به دانشگاه ها می باشد که در اقدامی مشترک بین فرمانداری، دپارتمان تحصیلی و همه دانشگاه های این ایالت انجام می شود. با هدف بازگشت تدریجی دانشجویانِ ثبت نام کرده به تحصیل حضوری در دانشگاه ها، این پیشنهاد ها برای تصویب به دولت فدرال استرالیا ارائه می شوند.

بر اساس اظهارات وزیر خزانه داری استرالیا، این برنامه آزمایشی توسط دپارتمان سلامت و پلیس ایالت نیوساوت ولز مورد تایید قرار گرفته و پیشنهاد آن به دولت فدرال “حمایت قاطع” دریافت کرده است و در روزهای آینده امضا خواهد شد.

هزینه های این طرح شامل سیستم قرنطینه دانشجویی، هزینه های سفر ، اسکان و امنیت توسط دانشگاه تأمین می شود، اما احتمالا هزینه های خرید بلیط هواپیما بعهده دانشجو خواهد بود.

اولین گروه دانشجویان بین المللی در شش تا هشت هفته با پروازهای چارت وارد ایالت نیوساوت ولز می شوند .

چه افرادی واجد شرایط هستند؟

در ابتدای اجرای این برنامه آزمایشی، ۲۵۰ دانشجو از موسسات آموزشی NSW در هر دو هفته وارد می شوند و تا پایان سال ۲۰۲۱ این تعداد به ۵۰۰ نفر افزایش می یابد. دانشجویان واجد شرایط باید دوره قرنطینه اجباری ۱۴ روزه را انجام دهند. 

  • دانشجویانی که برای تکمیل مدرک تحصیلی خود باید در کلاس های حضوری شرکت کنند. پس از تأیید پروپوزال ، دانشگاه با این دانشجویان تماس (ایمیل) خواهد گرفت.

تست منفی قبل از عزیمت موردنیاز خواهد بود.

* به روز رسانی سوالات متداول:

سوال: آیا دارندگان ویزای دانشجویی ثبت نام شده در تمامی موسسات ایالت NSW واجد شرایط طرح ورود دانشجویان بین المللی فرمانداری این ایالت هستند؟

– خیر ، فقط افرادی که در یکی از دانشگاه های دولتی NSW یا یکی از پنج موسسه آموزشی خصوصی در NSW ثبت نام شده باشند، واجد شرایط طرح ورود دانشجویان هستند. موسسه Kaplan یکی از این پنج موسسه خصوصی تأیید شده است ، برای مثال کالج کسب و کار Kaplan و کالج آموزش بین المللی دانشگاه نیوکاسل شامل این طرح هستند.

سوال: دانشجویان کدام کشورها واجد شرایط طرح ورود دانشجویان بین المللی فرمانداری NSW هستند؟

– در ابتدا ، دانشجویان کشورهای چین ، هنگ کنگ ، مالزی ، سنگاپور ، کره جنوبی و ویتنام واجد شرایط برنامه ورود دانشجویان خواهند بود. با بهبود وضعیت بهداشت عمومی در این کشورها ، هند و نپال به این لیست اضافه می شوند. به تدریج سایر کشورها نیز به این لیست اضافه خواهند شد.

سوال: چرا فرمانداریNSW دانشجویان این کشور ها را انتخاب کرد؟

– انتخاب کشورهای واجد شرایط طرح ورود دانشجویان بر اساس عوامل مختلفی تعیین شده است، مانند تعداد دانشجویان خارج از کشور در موسسات NSW ، وضعیت بهداشت عمومی در آن کشور و اینکه دانشجویان این کشورها مجاز به ترانزیت(عبور) از سنگاپور باشند.

سوال: دانشجویان واجد شرایط برای این پروازها چگونه انتخاب می شوند؟

در ابتدا ، اولویت با بازگشت دانشجویان قبلی خواهد بود ، یعنی آن دسته از دانشجویانی که قبل از بسته شدن مرزها در فوریه / مارس ۲۰۲۰ تحصیل می کردند. پس از آن ، دارندگان ویزای دانشجویی که قبلاً تحصیلات خود را بصورت آنلاین آغاز کرده اند ، اولویت خواهند داشت.

سوال : دانشجویان واجد شرایط چگونه برای شرکت در این طرح ثبت نام می کنند؟

موسسه Kaplan به زودی با کلیه دانشجویان خارج از کشور واجد شرایط تماس خواهد گرفت تا جزئیات بیشتر را در اختیار آنها قرار دهد.

 

آخرین اخبار تحصیل و مهاجرت دانشجویی به استرالیا را از نماینده رسمی دانشگاه ها دنبال کنید.

اینستاگرام:

https://www.instagram.com/kd.international/

تلگرام:

https://t.me/kdinternational

 

[metform form_id="7467"]

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *