شماره های موسسه تغییر کرده است، لطفا از این پس با شماره 91002363 - 021 تماس حاصل فرمائید.

رده بندی ۲۰۲۱ دانشگاه های دنیا

۳۶ دانشگاه استرالیایی در رده بندی سال ۲۰۲۱ دانشگاه های دنیا که توسط وب سایت QS منتشر شده است، مشخص شده اند. اغلب دانشگاه های استرالیا موفق به حفظ و یا بهبود چشمگیری در رتبه‌ی خود شدند و فقط ۶ دانشگاه از میان آن ها افول رتبه داشتند.

دانشگاه ملی استرالیا (ANU) با وجود سقوط دو پله ای رتبه ، بار دیگر برترین دانشگاه استرالیا در سال جاری است. شرکتQuacquarelli Symonds این رتبه بندی را براساس شاخص هایی همچون اعتبار علمی، شهرت میان کارفرمایان ، تأثیرگذاری تحقیقات و سایر شاخص هایی که می توانید در وبسایت QS آنها را مشاهده کنید، هر دانشگاه را ارزیابی می کند.

۱۰. دانشگاه ولونگونگ (رتبه جهانی=۱۹۶)

این دانشگاه امسال با ۱۶ پله صعود شگفت انگیز به جمع ۱۰ دانشگاه برتر استرالیا وارد شده است و اکنون دانشگاه ۱۹۶ام جهان است. دانشگاه ولونگونگ از حیث شاخص نسبت مقالات بر اساتید دانشکده (معیاری برای سنجش خروجی پژوهش ها) عملکرد عالی داشته و رتبه ۷۵ دنیا را در اختیار دارد. این امر بازتاب کیفیت و تاثیر مقالات خروجی این دانشگاه است.

جالب است بدانید که دانشگاه ولونگونگ در سال ۱۹۷۵ با کمک های مردم محلی تاسیس شد. از آن زمان تاکنون این دانشگاه با همکاری انجمن های خود برای رشد و توسعه در منطقه ایلاوارا و پرداختن به چالش های اقتصادی ، زیست محیطی ، اجتماعی و پزشکی جامعه اقدام کرده است.

۹. دانشگاه تکنولوژی سیدنی (رتبه جهانی=۱۳۳)

با کسب جایگاه مشترک در رتبه ۱۳۳ ، دانشگاه تکنولوژی سیدنی(UTS) امسال ۷ پله صعود داشته است. امتیازات این دانشگاه در شاخص های نسبت مقالات بر اساتید دانشکده ، دانشجویان بین المللی و شهرت میان کارفرمایان فوق العاده عالی بوده و توانسته به ترتیب رتبه های ۶۷ ، ۷۸ و ۸۵ را در این شاخص ها کسب کند.

در سال ۱۹۸۸ این دانشگاه تاسیس شد و یکی از جوانترین دانشگاه های برتر استرالیاست. هدف این دانشکده، پیشبرد دانش از طریق آموزش بر مبنای تحقیق علاوه بر همکاری با صنعت ، حرفه ها و جامعه است.

۸. دانشگاه ادلاید (رتبه جهانی=۱۰۶)

سومین دانشگاه قدیمی استرالیا که در سال ۱۸۷۴ تاسیس شده و امسال در رتبه بندی جهانی دانشگاه ها رتبه ۱۰۶ را در اختیار دارد. دانشگاه ادلاید در شاخص دانشجویان بین المللی رتبه ۴۴ را در دنیا به خود اختصاص داده است و بیش از ۷,۸۶۰ نفر از میان ۲۱,۱۴۲ دانشجوی این دانشگاه را دانشجویان بین المللی از بیش از ۱۰۰ کشور دنیا تشکیل می دهند.

۷. دانشگاه وسترن استرالیا (رتبه جهانی=۹۲)

اولین دانشگاه از هفت دانشگاه استرالیا که در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد، امسال دانشگاه وسترن استرالیا(UWA) با پنج پله سقوط به رتبه ۹۲ رسیده است. اما هم از نظر نسبت اعضای هیئت علمی بین المللی و هم از نظر شاخص نسبت مقالات بر اساتید دانشکده ، از همه دانشگاه های استرالیا رتبه بالاتری دارد.

۶. دانشگاه موناش (رتبه جهانی=۵۵)

دانشگاه موناش با سه پله صعود، رتبه ۵۵ را در دنیا از آن خود کرده است. این دانشگاه در رتبه شاخص شهرت علمی خود (۴۳) در میان ۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد و هم چنین امتیاز کاملی را در شاخص دانشجویان بین المللی کسب می کند.

دانشکده اصلی این دانشگاه در شهر ملبورن از ایالت ویکتوریا قرار دارد، اما پنج پردیس دیگر دانشگاه موناش هم در سایر شهرهای این ایالت و کشور مالزی و آفریقای جنوبی دایر می باشد.

۵. دانشگاه کوئینزلند (رتبه جهانی=۴۶)

اکنون به ۵ دانشگاه برتر استرالیا وارد می شویم و دانشگاه کوئینزلند(UQ) را به شما معرفی می کنیم که امسال توانست با یک پله صعود در رتبه ی خود، در جایگاه ۴۶ دنیا قرار بگیرد. از دانش آموختگان برجسته این دانشگاه می توان به دو برنده جایزه نوبل به نام های جان هرسانی(John Harsanyi) و پیتر سی دوگرتی(Peter C. Dogerty) اشاره کرد. جفری راش(Geoffrey Rush) به عنوان برنده جایزه اسکار، از دیگر افراد برجسته فارغ التحصیل این دانشگاه است. هم چنین جالب است بدانید که پژوهشگران دانشگاه کوئیزلند موفق به تولید واکسن نوعی سرطان خاص شدند.

۴. دانشگاه نیوساوث ولز (رتبه جهانی=۴۴)

unsw, library, librarylawn, lawn, exterior

در رتبه ۴۴ دنیا، دانشگاه نیوساوث ولز(UNSW) را می بینیم. این دانشگاه یکی از اعضای بنیانگذار دانشگاه های گروه هشت استرالیا است. به طور مختصر، دانشگاه های گروه هشت، ائتلافی از دانشگاه های پژوهش محور و برتر استرالیا هستند. این دانشگاه در همه‌ی شاخص های ارزیابی به جز یک شاخص، در میان ۵۰ رتبه برتر جهان قرار دارد. تنها در شاخص نسبت دانشجویان به اساتید این دانشگاه پائین تر از ۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار می گیرد.

۳. دانشگاه ملبورن (رتبه جهانی=۴۱)

دانشگاه ملبورن با سه پله سقوط در رده بندی امسال ، در رتبه ۴۱ جهان قرار گرفته است. این دانشگاه، عضوی از دانشگاه های گروه هشت استرالیا به شمار می رود و هم از حیث شهرت علمی و هم شهرت میان کارفرمایان بالاترین رتبه را در میان دانشگاه های استرالیا در اختیار دارد و جزو ۳۰ دانشگاه برتر دنیا به شمار می رود.

این دانشگاه همچنین در شاخص دانشجویان بین المللی عملکرد خوبی دارد و دانشجویان بین المللی ۴۲ درصد از جمعیت دانشجویی آن را از بیش از ۱۳۰ کشور جهان تشکیل می دهند.

۲. دانشگاه سیدنی (رتبه جهانی=۴۰)

پس از دو پله صعود در میان دانشگاه های دنیا و قرار گرفتن در رتبه ۴۰، دانشگاه سیدنی دومین دانشگاه برتر استرالیاست. این دانشگاه، جزو زیباترین دانشگاه های دنیا محسوب می شود و امتیازات کاملی را در شاخص های اساتید بین المللی و دانشجویان بین المللی کسب می کند. دانشگاه سیدنی اولین دانشگاه استرالیاست که در سال ۱۸۵۰ تاسیس شده و عضوی از دانشگاه های گروه هشت است.

۱. دانشگاه ملی استرالیا (رتبه جهانی=۳۱)

دانشگاه ملی استرالیا (ANU) برترین دانشگاه استرالیا برای دومین سال پیاپی انتخاب می شود. تقریبا در همه شاخص ها از جمله شهرت علمی ، اساتید بین المللی ، دانشجویان بین المللی و نسبت مقالات بر اساتید دانشکده امتیاز خوبی کسب می کند. این بدین معناست که این دانشگاه در این شاخص ها در میان ۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد. دانشکده اصلی ANU در شهر کانبرا واقع شده است ، اما پردیس هایی در شهر نیوساوت ولز و ایالت سرزمین شمالی نیز تاسیس کرده است.

فراموش نکنیم که استرالیا کشور مدرک محوری نیست! بلکه در این کشور به توانایی ها و پشتکار شما برای پیشرفت اهمیت داده می شود. بنابراین اگر مهارت ها و قابلیت های زیادی در خود می بینید، در هر دانشگاهی در استرالیا پذیرفته شوید، می توانید آینده شغلی خوبی برای خود بسازید.

[metform form_id="7467"]

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *