شماره های موسسه تغییر کرده است، لطفا از این پس با شماره 91002363 - 021 تماس حاصل فرمائید.

صدور ویزای دانشجویان ایرانی متقاضی تحصیل درمقطع دکترا استرالیا پس از یکسال

بیش از ۱۰۰ نفر از دانشجویان دکترا از ایران ویزای خود را پس از یک سال انتظار دریافت کردند.

براساس گزارش خبرگزاری SBS حدود ۳۰۰نفر از دانشجویان ایرانی موفق به دریافت اسکالرشیپ از دانشگاه های استرالیا شده بودند اما به علت عدم دریافت پاسخ از سفارت استرالیا تحصیلاتشان متوقف شده بود. در این میان ۱۱۲ نفر بیش از یک سال و ۱۱۸نفر بیش از ۹ماه و یک نفر بیش از ۲سال منتظر دریافت ویزا بودند. ۱۷ویزا در یک روز و ۳۰ویزای دیگر در روز بعد برای این دانشجویان صادر شده است.

از حدود ۲هفته ی گذشته و انتشار این خبر تعداد ویزا های اعطا شده به ۱۰۰ عدد رسیده و دانشجویان می توانند برای برنامه ریزی سفر تنها تا زمانی که مرزها بازگشایی می شوند منتظر باشند. اما هنوز تعدادی از دانشجویان حتی با دریافت بورسیه کامل تحقیقاتی باید منتظر اعطای ویزا باشند و نگرانی هایی بابت تعطیلی اخیر مرکز درخواست ویزای تهران به علت محدودیت های شیوع کرونا دارند. سخنگوی سفارت استرالیا به این خبرگزاری گفته است فرایند ارزیابی درخواست ویزای دانشجویی به عوامل گوناگونی بستگی دارد.

فرایند ارزیابی درخواست یا تمدید ویزا به ارائه دهندگان خدمات آزمون زبان، پزشک های معاینه ی وضعیت سلامت و مراکز تست بیومتریک نیاز دارد که متقاضیان داخل و یا خارج از استرالیا را تحت الشعاع قرار داده است.

[metform form_id="7467"]

1 نظر

  • چقدر به خاطر این خبر خوشحال شدم… ممنون

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *