شماره های موسسه تغییر کرده است، لطفا از این پس با شماره 91002363 - 021 تماس حاصل فرمائید.

واکسیناسیون رایگان برای دارندگان ویزای استرالیا

دولت استرالیا ۱۰ میلیون دوز دیگر از واکسن فایزر را تامین می کند و برنامه ی واکسیناسیون رو برای همه‌ی دارندگان ویزا گسترش می دهد. کلیه دارندگان ویزای استرالیا و هم چنین افرادی که ویزای آنها لغو شده و در کمپ های مهاجرتی هستند ، به صورت رایگان به واکسن ویروس کرونا دسترسی خواهند داشت.

گرگ هانت ، وزیر بهداشت استرالیا ، روز پنجشنبه به الزام برنامه ریزی دولت برای واکسیناسیون جوامع مهاجر تاکید کرد. وی به خبرنگاران گفت: «تامین واکسن بسیار مهم است و هرچه تعداد بیشتری از استرالیایی ها واکسیناسیون شوند ، بهتر است. ما باید اطمینان حاصل کنیم که همه کسانی که در خاک استرالیا هستند ایمن هستند و در برابر این ویروس محافظت شده اند.»

مبلغ ۱٫۳ میلیون دلار بودجه اضافی نیز به نهادهای چند فرهنگی(multicultural) برای مشاوره در مورد نحوه واکسن اختصاص داده شده تا اطمینان حاصل شود که مشاوره بهداشتی در دسترس تمامی جوامع مختلف قرار دارد.

کمپین ملی تنوع فرهنگی و زبانی واکسن (CALD: Culturally and Linguistically Diverse) شامل تبلیغات ترجمه شده به ۳۲ زبان مختلف برای پخش از طریق رادیو ، فیلم های آموزشی ، رسانه های اجتماعی و بروشورهای چاپی خواهد بود. همچنین وزارت بهداشت با همکاری اداره مهاجرت استرالیا ، انیمیشن آموزشی واکسن به ۲۹ زبان دنیا خواهد ساخت.

تامین ۱۰ میلیون دوز از واکسن فایزر

برندان مورفی ، سخنگوی وزارت بهداشت دولت استرالیا گفت خرید واکسن اضافی فایزر به نوعی تضمین و گزینه های بیشتری را فراهم می کند.

وی به خبرنگاران گفت:«ما اکنون در موقعیت بسیار خوبی هستیم که ۳ واکسن مختلف اجرا شده است و هر سه این واکسن ها در جلوگیری از بیماری کرونا بسیار موثر واقع شده اند.»

در ادامه وزیر بهداشت استرالیا ، آقای هانت اضافه کرد که روند واکسیناسیون با دوزهای اولیه واکسن فایزر که در اواخر فوریه و واکسن AstraZeneca که در در اوایل ماه مارس وارد می شوند، همچنان ادامه خواهد داشت.

در حال حاضر استرالیا ۱۵۰ میلیون دوز از واکسن را تأمین کرده است که این موارد نیز با کشور های همسایه در منطقه اقیانوس آرام به اشتراک گذاشته خواهد شد. این ۱۵۰ میلیون دوز شامل حدود ۲۰ میلیون دوز واکسن فایزر، ۵۳ میلیون دوز واکسن AstraZeneca و ۵۱ میلیون دوز Novavax و ۲۵ میلیون از طریق تسهیلات COVAX جهانی است.

لینک خبر: SBS News

[metform form_id="7467"]

2 نظرات

  • واقعا استرالیا یه کشور جهان اولی واقعیه!!??

  • ✌✌✌✌✌✌✌??????

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *