شماره های موسسه تغییر کرده است، لطفا از این پس با شماره 91002363 - 021 تماس حاصل فرمائید.

شرایط بازگشت به استرالیا

ایران به استرالیا

* بروزرسانی: موارد جدید معافیت های منع سفر به استرالیا

 • دانشجویانی شامل طرح بازگشت به استرالیا هستند که از طرف فرمانداری ایالت مربوطه تائید شده باشند و روند رعایت پروتکل ها و پیش شرط های بازگشت توسط این افراد از طرف سازمان آموزش، مهارت و اشتغال قابل قبول باشد.
 • دانشجویانی که سه سال آخر تحصیل خود در دانشگاه پزشکی را می گذرانند و دارای مدارک معتبری جهت کارورزی در بیمارستان های استرالیا یا انجام امور درمانی و پزشکی هستند. این جابجایی باید ظرف دو ماه انجام و خدمات پزشکی به مردم استرالیا ارائه شود.
 • دانش آموزان سال ۱۱ و ۱۲ دبیرستان دارای تائیدیه دپارتمان آموزش، مهارت و اشتغال، و همچنین تائیدیه از طرف فرمانداری ایالت مربوطه و مقامات آموزشی و بهداشتی. اطلاعات کامل تر در خصوص این پروسه در وبسایت سازمان آموزش، مهارت و اشتغال موجود است.
 • دانشجویانی که دو سال آخر دوره تحصیل خود را در رشته های دندانپزشکی، پرستاری و پیراپزشکی سپری میکنند و دارای مدرک معتبر مبنی بر کارورزی در بیمارستان های استرالیا یا انجام امور درمانی و پزشکی طی دو ماه آینده هستند.

 

دانشجویان بین المللی بسیاری چشم انتظار باز شدن مرزهای استرالیا هستند تا بتوانند برنامه تحصیلی خود را در این کشور آغاز کنند و یا به اتمام برسانند. دولت های ایالتی با مشورت با دولت فدرال و دانشگاه های استرالیا، طرح بازگشت دانشجویان بین المللی به استرالیا را آغاز کرده اند.

این طرح در حال حاضر توسط چند ایالت در دست تهیه است و قبل از اجرا باید توسط دولت مرکزی استرالیا تأیید شود. طبق این طرح فقط تعداد محدودی از دانشجویان که از طرف دانشگاه خود دعوت شده اند، می توانند وارد استرالیا شوند.

 

 

دانج با ماسک

جزئیات طرح

بر اساس طرح ورود دانشجویان بین المللی تنها در صورتی می توانید به استرالیا برگردید که از طرف دانشگاه خود معرفی شده باشید. در ابتدای این طرح، بازگشت دانشجویان جهت تکمیل تحصیلات در اولویت قرار می گیرد، این بدین معنی است که اولویت با دانشجویان قدیمی و سال آخری خواهد بود که باید دوره های تحقیقاتی، عملی یا کارورزی خود را تکمیل کنند.

اینکه کدام دانشگاه ها و دانشجویان واجد شرایط این طرح هستند را فرمانداری هر ایالت تعیین می کند. دانشجویانی که به استرالیا بر میگردند باید خود را برای گذراندن دوران قرنطینه آماده کنند.

دانشگاه ها وظیفه شناسایی دانشجویان واجد شرایط را به عهده دارند. برای اینکه بدانید شما واجد شرایط این طرح می شوید باید با دانشگاه خود تماس بگیرید. دانشگاه شما می تواند اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهد و به شما خواهد گفت که آیا اجازه بازگشت دارید یا خیر.

پس تا زمانی که دعوت نامه بازگشت موسسه آموزشی خود را دریافت نکردید، حتی با داشتن ویزای دانشجویی استرالیا هرگز برای خریداری بلیط سفر اقدام نکنید. شما هنوز از محدودیت های فعلی سفر به استرالیا معاف نیستید.

نحوه درخواست

برای شرکت در برنامه بازگشت دانشجویان بین المللی، باید ویزای معتبر دانشجویی/دانش آموزی (ساب کلاس ۵۰۰) داشته باشید. برای اطلاع از به روزترین اولویت بندی بررسی درخواست ویزا، به وبسایت اداره مهاجرت مراجعه کنید.

با اینکه برای ورود به استرالیا نیازی به اعتبار حداقلی ویزا نیست، اما باید زمان کافی برای ویزای خود درنظر بگیرید. حتی با داشتن بلیط سفر به استرالیا ، بدون ویزا قادر نخواهید بود سوار هواپیمای رزرو شده خود شوید.

برای بررسی روند ویزای خود به Visa Entitlement Verification Online (VEVO) مراجعه کنید.

اگر با ویزای دانشجویی معتبر که از قبل دریافت کرده اید به استرالیا سفر کنید، در حالی که خارج از کشور درخواست ویزای جدید دادید و هنوز نتیجه آن مشخص نیست، می توانید برای ویزای A Bridging اقدام کنید. شما می توانید از طریق ImmiAccount برای ویزای Bridging درخواست دهید.

اگر می خواهید برای ویزای دانشجویی جدیدی اقدام کنید، باید شرایط استاندارد را داشته باشید. می توانید از طریق ImmiAccount برای ویزای دانشجویی جدید درخواست دهید.

موارد معافیت

دانشجویان بین المللی که شامل این طرح هستند همچنان از محدودیت های فعلی سفر به استرالیا مستثنی نیستند.

برای کسب اجازه سفر به استرالیا به معافیت منع سفر نیاز خواهید داشت. جزئیات بیشتر در مورد گروه های معافیت از منع سفر طی چند هفته آینده در دسترس قرار خواهد گرفت. لطفاً برای معافیت منع سفر به داخل استرالیا اقدام نکنید مگر اینکه منابع معتبری مانند نمایندگان یا خود مراکز آموزشی به شما توصیه کنند.

فارغ التحصیل با ماسک

اظهارنامه سفر به استرالیا

شما باید حداقل ۷۲ ساعت قبل از عزیمت به استرالیا اظهارنامه آنلاین سفر به استرالیا را تکمیل کنید.

اظهارنامه سفر به استرالیا اطلاعات تماس شما در استرالیا، جزئیات پرواز، شرایط قرنطینه و وضعیت سلامت شما را جمع آوری می کند. پس از تکمیل اظهارنامه، شما ایمیلی حاوی اطلاعات دریافت خواهید کرد که می توانید (به صورت الکترونیکی یا چاپی) قبل از سوار شدن به هواپیما و هنگام ورود به استرالیا آن را به مقامات ارائه دهید. نکات تکمیلی:

 • بودجه کافی برای تأمین هزینه زندگی خود در طول مدت تحصیل داشته باشید. شما واجد شرایط پشتیبانی مالی دولت استرالیا نخواهید شد.
 • همچنین با توجه به شرایط اقتصادی موجود ممکن است یافتن کار نیمه وقت در استرالیا برای شما دشوار باشد. محدودیت ها و شرایط کار مربوط به ویزای خود را فراموش نکنید.
 • شما و اعضای خانواده همراه باید برای مدت اقامت خود در استرالیا بیمه درمانی کافی داشته باشید. دانشجویان باید توسط یک شرکت بیمه خدمات درمانی معتبر در استرالیا تحت پوشش بیمه سلامت دانشجویان بین المللی (OSHC) قرار بگیرند، مگر اینکه استثنایی اعمال شود.
 • برای اطمینان از سلامتی و ایمنی استرالیایی ها و دانشجویان بین المللی، طرح بازگشت دانشجویان ممکن است هر زمان با توجه به توصیه های بهداشتی متوقف شود.

جمع بندی مراحل:

 • تماس با دانشگاه
 • تائید اجازه بازگشت شما توسط دانشگاه
 • اقدام برای ویزا و یا بلیط پرواز
 • تکمیل اظهارنامه سفر ۷۲ ساعت قبل از حرکت
 • ورود به خاک استرالیا و سپری کردن دوران قرنطینه

منبع خبر: وبسایت اداره مهاجرت 

 

[metform form_id="7467"]

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *