تحصیل در مدارس استرالیا

تحصیل در مدارس استرالیا

آموزش مدرسه در استرالیا شامل پیش دبستانی، مقدماتی (یا مهد کودک)، دبستان، دبیرستان (یا کالج) است. تحصیلات از سطح مقدماتی تا متوسطه ۱۳ سال به طول می انجامد. مدرسه حداقل تا سن ۱۶ سالگی اجباری است. انواع مدارس شامل مدارس دولتی، مدارس غیردولتی (از جمله مدارس اعتقادی مانند كاتولیك یا اسلامی) است. همه مدارس باید در اداره آموزش و پرورش ایالت مربوطه ثبت شوند و از نظر زیرساخت ها و ثبت نام معلمان مشمول الزامات دولت هستند.

مدارس استرالیا علاوه بر آموزش دانش آموزان، فعالیت‌های دیگری نیز انجام می دهند. مدارس دانش‌آموزان را برای زندگی آماده می کنند – مهارت های ارتباطی، نظم و انضباط شخصی و احترام به خود، همسالان و دنیای اطراف را به آنها یاد می‌دهند. مدارس استرالیا دارای برنامه درسی جامعی هستند که شامل: انگلیسی، ریاضیات، مطالعات اجتماعی و محیط زیست، علوم، هنر، زبانهای غیر انگلیسی، فناوری، بهداشت و تربیت بدنی می‌شود. آنها همچنین به مزایای آموزش از راه دور، کار گروهی، و عوامل رشد شخصیت اعتقاد جدی دارند.

 

در استرالیا، دانش آموزان از یک محیط یادگیری متنوع برخوردار خواهند شد. مدارس به همان اندازه که آموزشی هستند، مهارت های مورد نیاز برای رشد در یک جهان در حال تغییر را نیز در دانش آموزان پروش میدهند.

استاندارد بالاتری در یادگیری

مدارس استرالیا از بهترین مدارس در جهان هستند. خودتان ببینید چه چیزی تحصیلات استرالیا را بسیار ارزشمند می کند:

 • کلاس های کم تعداد (حداکثر ۳۰ دانش آموز در یک کلاس).
 • معلمان و متخصصین آموزش دیده دانشگاهی.
 • امکانات با استاندارد بالا، از جمله سطح بالای فن آوری، با دسترسی کامل به رایانه و اینترنت.
 • برنامه های «استعدادیابی» برای حمایت از دانش آموزانی که پیشرفت بالایی دارند.
 • برنامه های «موفقیت» که دانش‌آموزان برتر را برای مطالعه موضوعات دانشگاهی آماده می‌کند.
 • برنامه های یادگیری فردی برای دانش آموزانی که نیاز به پشتیبانی بیشتر دارند.
 • وجود چارچوب‌های تضمین کیفیت که در آن مدارس باید استانداردهای لازم را رعایت کنند.

teachers

پرورش رهبران متفکر

برنامه درسی مدارس استرالیا دانش آموزان را برای آینده آماده می کند. هدف مدارس استرالیا این است که دانش آموزان را به یادگیرندگان مستقل و موفق، افراد با اعتماد به نفس و خلاق و شهروندان فعال و آگاه تبدیل کند. با این هدف که همه مهارت‌ها، دانش و توانایی آنها برای پیشرفت در زندگی شکوفا گردد. مدارس استرالیا از مهد کودک تا سال دوازدهم بر تأمین عدالت برای هر دانش‌آموز و تلاش برای تعالی در همه زمینه های آموزشی تمرکز دارند.

سبک های تدریس و روش های ارزیابی

در مدارس از روشهای مختلف آموزشی استفاده می شود از جمله: یادگیری معلم محور، تحقیقات، پروژه ها و سخنرانی های گروهی، آموزش تصویری، الکترونیک و کلاس های تعاملی. برای ارزیابی نتایج دانش آموزان از روش های مختلف ارزیابی استفاده می شود. اینها ممکن است شامل پروژه های تحقیقاتی فردی، تکالیف گروهی، سخنرانی های شفاهی، استفاده از فناوری شامل پاورپوینت، پادکست یا ارائه vodcast و همچنین آزمون ها و تکالیف کلاس های سنتی باشد. آزمون‌های ملی و ایالتی نیز از رعایت و حفظ استانداردها اطمینان حاصل می‌کنند.

classroom

مدارک تحصیلی

پس از اتمام دوره متوسطه (سالهای ۱۱ و ۱۲) دانش آموزان گواهی رسمی صلاحیت را دریافت می کنند. نام این گواهینامه در سیستم های آموزش و پرورش مستقر در استرالیا متفاوت است اما صرف از نظر نام، این گواهینامه توسط کلیه دانشگاه های استرالیا، موسسات آموزش عالی و آموزش فنی حرفه ای و همچنین بسیاری از موسسات در سطح بین المللی معتبر شناخته می شود.

همه مدارس استرالیا یک ساختار رفاهی قوی برای اطمینان از حمایت مداوم هر دانش آموز ارائه می دهند. شامل:

 • پشتیبانی از دانش آموزان مدارس
 • حضور هماهنگ کننده های بین المللی در هر مدرسه
 • وجود تیم رفاه دانش آموزی
 • مشاوران مدرسه
 • مشاوران شغلی برای کمک به دانش آموزان در برنامه ریزی و درخواست پذیرش برای تحصیلات بعد از متوسطه

camping

اسکان خانگی:

همه خانواده هایی که میزبان دانش آموزان بین‌المللی می‌شوند باید از سوی پلیس تائید شده و برای برآورده ساختن نیازهای دانش آموزان از استانداردهای لازم برخوردار باشند. دانش آموزان یک شماره تماس اضطراری ۲۴ ساعته دارند. حتی بعضی از مدارس بصورت شبانه روزی فعالیت دارند.