اقدام مجدد ویزای تحصیلی بعد از ریجکت شدن

اقدام مجدد ویزای تحصیلی بعد از ریجکت شدن

 

ویزای دانشجویی استرالیایی من در خارج از استرالیا رد شده ایا می توانم دوباره اقدام کنم ؟

در مواردی که ویزای دانشجویی شما در زمانی که خارج از استرالیا هستید رد می شود ، می توانید هر زمان درخواست دوبراه دهید.  در زمان درخواست ویزای دانشجویی جدید محدودیتی وجود ندارد ، اما لطفاً بخاطر داشته باشید که اطلاعات و مدارکی که به ویزای بعدی ارائه می شود ، تعیین کننده درخواست ویزای موفقیت آمیز شما خواهد بود ، بنابراین باید آن را به دقت فکر کنید و بر اساس آن برنامه ریزی کنید.

حتی اگر بلافاصله مجاز به درخواست مجدد ویزا هستید ، اکیداً پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام مجدد برای ویزا ، همه چیز را عاقلانه برنامه ریزی کنید. اطمینان حاصل کنید که برای درخواست ویزای بعدی خود مدارک پشتیبانی کافی را تهیه کرده اید. به عنوان مثال ، اگر ویزای شما رد شد زیرا انگیزه های شدیدی برای بازگشت به کشور خود نشان نمی دهید ، در درخواست ویزای بعدی خود ، باید اسناد پشتیبان را ارائه دهید تا ثابت کنید انگیزه های قوی برای بازگشت به کشور خود پس از اتمام مطالعه شما اطمینان حاصل کنید که در زمینه ارائه دهنده تحصیل خود نیز پیشینه ای انجام داده اید تا بتوانید به اداره مهاجرت استرالیا نشان دهید که شما یک دانشجوی واقعی هستید که تمام خطرات و مزایای تحصیل در استرالیا را درک می کند. به طور خلاصه ، شما باید اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات و اسناد مورد نیاز برای پشتیبانی از تمام ادعاهای خود را در مورد اینکه چرا درخواست ویزای بعدی داده اید ، ارائه  دهید حتی اگر سابقه ردی داشته اید.

 

 ۹ دلیل اینکه ویزای دانشجویی استرالیا توسط مهاجرت استرالیا رد می شود:

دلایل ذکر شده در زیر برخی از نشانه های احتمالی در مورد عدم پذیرش ویزای دانشجویی شما از مهاجرت را به شما نشان می دهد:

 

 1. دانشجو معیارهای تامین هزینه های تحصیل و زندگی را برآورده نمی کند .
 • عدم تأمین معیارهای هزینه زندگی می تواند دلیل رد ویزای دانشجویی شما باشد که بیان می کند شما باید بودجه کافی داشته باشید که واقعاً در دسترس شما باشد.برای پرداخت هزینه های دوره خود ،هزینه های سفر و زندگی برای شما ، واعضای خانواده همراه خود را هنگامی که در استرالیا هستید.
 • هنگام استفاده از اسپانسر برای دوره تحصیلی در یک کشور در سطح ارزیابی بالاتر ، متقاضی یا حامی مالی باید حداقل ۳ ماه اظهارات بانکی قبلی قبل از ثبت درخواست ویزای دانشجویی ارائه دهد.
 • اسپانسر باید فقط یک عضو خانواده درجه یک دانشجو برای ویزای دانشجویی باشد.
 • اگر این مدارک یا اطلاعات را با درخواست خود ارائه نکنید یا وقتی افسر پرونده از شما خواسته است این کار را انجام دهید ، ممکن است درخواست شما ویزای رد شده باشد.

 

 1. شکاف بزرگ بیکاری یا تحصیلات
 • اگر دانشجو دارای شکاف زیادی در بیکاری یا تحصیل باشد ،افیسر پرونده می تواند ویزای دانشجویی شما را رد کند.
 • با این واقعیت که دانشجو شواهد کافی برای اثبات اینکه چرا نمی توانند در کشور محل زندگی خود شغلی پیدا کنند یا چرا تحصیل را متوقف کرده و مایل به ادامه تحصیل در کشور خودش نیست ، ارائه دهد.
 • این که در کشور خود شغلی ندارید میتواند نشان دهنده این باشد که شما بعد از آمدن به استرالیا انگیزه ای برای بازگشت به کشور خود ندارید

 

 1. از برنامه تحصیلی و دوره خود بی اطلاع باشند.
 • برخی از موارد ویزای دانشجویی رد شده از نااگاهی خود متقاضی شروع می شود.
 • در مصاحبه تلفتنی سفارت و یا در نامه جی تی ، افیسر پرونده درک کند که دانشجو از دوره تحصیلات خود در استرالیا ، محل تحصیل ارائه شده ، و نام موسسه یا دانشگاه در استرالیا آگاهی ندارد.

 

 • اگر دانشجو در حین مصاحبه تلفنی با افسر پرونده مهاجرت ، نمی تواند آنچه را که می خواهد بخواند توضیح دهد ، چرا مایل به تحصیل در این دوره است یا نمی تواند به سوالات مهاجرت پاسخ دهد. این باعث می شود آنها تصور کنند دانش آموز واقعاً نمی خواهد این دوره تحصیلی را بخواند و هدفش از دریافت این ویزا فقط برای رسیدن به استرالیا می باشد.

 

 1. ارائه اسناد متقلبانه یا ساختگی.
 • اگر به مهاجرت سندی جعلی یا ساختگی بدهید ، این ممکن است شما را برای معیارهای منافع عمومی PIC4020 واجد شرایط کند.
 • مثالی از این امر این است ، وقتی می خواهید ارقام مربوط به تمکن مالی خود را تغییر دهید یا اطلاعات مربوط به حقوق و دستمزد خود را تغییر می دهید و فکر می کنید که مهاجرت ممکن است متوجه آن نشود یا آن را تأیید کند – کاملاً اشتباه می کنید. یا مدارک تحصیلی خود را دستکاری کنید. زیرا همه اطلاعاتی و کلیه اسنادی که ارائه می دهید از نظر یکپارچگی بررسی می شوند. سپس اداره مهاجرت از امکانات و ابزارهای خود برای تأیید هر سند استفاده می کنند و اگر جزئیات یا داده های شما متفاوت از آنچه پیدا کردند متفاوت بود ، انتظار ویزای رد شده را داشته باشید  ، اگرچه ممکن است از شما بخواهید نظرات افسر پرونده را در مدت زمان تعیین شده شواهد بیشتری ارایه دهید و یا از خوددفاع کنید .

 

 1. انجام یک برنامه غیر مرتبط با صلاحیت موجود آنها.
 • برنامه تحصیلی انتخاب شده ای که متقاضی می خواهد در استرالیا انجام دهد ، به سوابق تحصیلی و شغلی قبلی دانشجو مربوط نمی شود یا اگر دانشجو مربوط نمی شود و یا منجر به یک تغییر عمده شغلی در آینده نمی شود.
 • اگر در دوره ای ثبت نام می کنید که اعتبار کافی برای جلب رضایت افسر پرونده را نداشته باشد ، می تواند ویزای شما رد شود.
 • به عنوان مثال ، شما یک لیسانس در مدیریت هتل دارید و سالها در این زمینه کار کرده اید و ناگهان می خواهید کارشناسی حسابداری دیگری را در استرالیا دنبال کنید.

 

 

 1. . پاسخ به درخواست های سفارت یا افسر پرونده مهاجرت انجام نشده است .
 • این بسیار ساده به نظر می رسد اما باعث می شود ویزای دانشجویی بسیاری رد شود.
 • شما درمورد اسناد یا اطلاعات اضافی به مسئول پرونده مهاجرت پاسخ نداده اید.
 • یا برای ادامه ارزیابی درخواست ویزای دانشجویی ، معاینه پزشکی خود را کامل نکردید.
 • این بدان معنی است که شما مدارک کافی را ارائه نکرده اید و ویزای شما بر این اساس رد شده است.

 

 1. شما هیچ برنامه مشخصی در مورد برنامه دوره تحصیل خود در استرالیا ندارید.
 2. دانش آموز نتوانست شواهدی از توانایی شما در زبان انگلیسی ارائه دهد.
 • به عنوان مثال ، شما در ایلتس خود به طور کلی نمره کمتر از ۴٫۵ امتیاز کسب کرده اید

 

 1. دانشجو احراز هویت و یا نیازهای شخصیت را برآورده نکرده است.

اگر شما به عنوان متقاضی شرایط شخصیتی ویزا را تکمیل نکنید ممکن است از شما خواسته شود.

در صورت درخواست ویزای دانشجویی شما ممکن است آزمون شخصیت شما به دلایل زیر رد شود:

شما سابقه کیفری قابل توجهی دارید ،

با افراد یا گروههایی که مظنون به مشارکت در فعالیتهای جنایی هستند ارتباط داشته است ،

رفتار مجرمانه یا عمومی قبلی یا فعلی شما نگران کننده  برای مهاجرت است ،

یا ادراه مهاجرت نگران این است که وقتی در استرالیا هستید ، احتمال زیادی وجود دارد که :

درگیر یک عمل جنایتکارانه ، آزار و اذیت ، بدرفتاری ، ارعاب و یا تعقیب شخص دیگری باشید اهانت به بخشی از جامعه استرالیا ، ایجاد اختلاف در جامعه استرالیا ،  یا خطری برای جامعه استرالیا محسوب می شود.

موسسه دانش و توسعه بین الملل ، تجربه زیادی در برخورد با انواع ویزا های تحصیلی ریجکتی و موارد پیچیده دارد.

 

در صورتی که ویزای دانشجویی شما توسط مهاجرت استرالیا رد شود ، وحشت نکنید. با ما تماس بگیرید : ۰۲۱۸۸۱۹۴۳۷۲