مدارک زبان انگلیسی

مدارک زبان انگلیسی

اگر در حال بررسی گزینه های تحصیل در خارج از کشور هستید، ممکن است تاکنون متوجه شده باشید که برای ویزای تحصیلی در استرالیا به عنوان یکی از کشورهای انگلیسی زبان، می بایست یکی از مدارک نشان دهنده ی صلاحیت زبان انگلیسی را برآورده کنید. اگر می خواهید از حداقل نمره ی موردنیاز برای پذیرش یا ویزای دانشجویی اطلاع پیدا کنید یا حتی فقط به دنبال تکمیل اطلاعات خود هستید، این نوشتار را از دست ندهید.

 

آیا من به مدرک زبان انگلیسی و برآورده کردن حداقل نمره نیاز دارم؟

اکثر دانشجویان و دانش آموزان برای پذیرش در دوره یا رشته ی موردنظر خود و دریافت ویزای دانشجویی یا دانش آموزی باید شرایط زبان انگلیسی را داشته باشند. اگر دانشجویان در یکی از دسته های زیر قرار گیرند از ارائه مدارک مهارت زبان انگلیسی با درخواست ویزا معاف هستند:

 • دانشجویانی که حداقل ۵ سال در استرالیا، نیوزلند، کانادا، آفریقای جنوبی و یا ایرلند تحصیل کرده اند.
 • شهروندان و دارندگان پاسپورت بریتانیا، آمریکا، کانادا، نیوزلند و یا ایرلند
 • دانش آموزانی که گواهی پایان دوره ی تحصیلات دبیرستان(۱۲سال تمام) و یا بالاتر را در طول مدت دوسال ویزای دانش آموزی تکمیل کرده اند.
 • دانش آموزانی که در دوره های تمام وقت تحصیلی (شامل دوره های پایه و غیره) و برنامه ی ELICOS* و دانشجویانی که در دوره های تحصیلات تکمیلی تحقیقاتی ثبت نام کرده باشند.

*ELICOS: English Language Intensive Courses

تمامی دانشجویان دیگر باید مدرک نشان دهنده ی برآورده کردن مهارت زبان انگلیسی را ارائه دهند.(لازم برای دریافت فرم تائیدیه ثبت نام)

 

کدامیک از آزمون های زبان انگلیسی در استرالیا مورد قبول هستند؟

پنج آزمون انگلیسی زبان برای درخواست ویزای دانشجویی در استرالیا پذیرفته شده هستند: (آزمون مبتنی بر کاغذ تافل ازکشورهای محدودی پذیرفته می شود)

 • International English Language Testing System (IELTS)
 • Test of English as a Foreign Language (TOEFL) internet-based test
 • Cambridge English: Advanced (CAE)
 • Pearson Test of English (PTE) Academic
 • Occupational English Test (OET).

لازم به یادآوری است که برای پذیرش نتایج این آزمون ها نباید بیش از دو سال از تاریخ مدارک و نتیجه ی این آزمون ها گذشته باشد. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با تفاوت آزمون ها این لینک را ببینید.

 

حداقل نمره ی زبان موردنیاز چقدر است؟

سطح مورد نیاز مهارت شما در زبان انگلیسی بسته به موسسه ی آموزشی مورد نظر، سطح تحصیلات و اینکه آیا قصد دارید در دوره یELICOS قبل از ورود به دوره ی اصلی خود شرکت کنید یا خیر، متفاوت خواهد بود. برای درخواست ویزای دانشجویی، جدول زیر حداقل نمرات پذیرفته شده برای هر آزمون را مشخص می کند.

ELICOS: دوره هایی که برای دانشجویان غیرانگلیسی زبان و جهت برآورده شدن سطح زبان موردنیاز دانشگاه توسط موسسه ای وابسته به دانشگاه برگزار می شود. شهریه ی این دوره ها از ۱۵۰ تا ۳۰۰ دلار استرالیا در هفته متفاوت است.

حداقل نمره ی موردنیاز با ۱۰هفته ELICOS حداقل نمره ی مورد نیاز آزمون زبان
۵٫۰ ۵٫۵ IELTS
۳۵ ۴۶ TOEFL (internet-based test)
۱۵۴ ۱۶۲ CAE
۳۶ ۴۲ PTE Academic
Pass (A or B) Pass (A or B) OET

 

به خاطر داشته باشید که نمرات ذکر شده در جدول برای ویزای دانشجویی/دانش آموزی موردنیاز است، شما برای پذیرش در رشته ی موردنظر خود در دانشگاه حتما به نمره ی بالاتری نیاز خواهید داشت. برای مثال اگر برای رشته ای نمره ی IELTS 6.0 موردنیاز باشد، جهت ورود به رشته ی موردنظر می بایست حدودا ۸ الی ۱۰ هفته در دوره ی ELICOS شرکت کنید.

برای دوره های کارشناسی نمرات زیر حداقل نمره ی موردنیاز پذیرش در اکثر دانشگاه ها را مشخص می کند:

 • آیلتس: نمره نهایی از ۶ تا ۶٫۵ (تمامی مهارت ها بین ۵٫۵ تا ۶٫۰)
 • تافل (آزمون اینترنتی): نمره نهایی از ۶۰ تا ۹۰
 • CAE: نمره نهایی از ۱۶۹ تا ۱۷۶ (بدون نمره ای کمتر از ۱۶۹ در هر مهارت)
 • PTE Academic: نمره نهایی از ۵۰ تا ۶۴

حداقل نمره به طور قابل توجهی میان موسسات آموزشی و مقاطع تحصیلات متفاوت است، پس بهترین روش این است که قبل از درخواست، شرایط پذیرش هر کدام را جداگانه بررسی کنید. دوره های خاصی مانند پرستاری، آموزش و حقوق الزامات و شرایط سختگیرانه تری نسبت به سایرین دارند و این درحالی است که شرایط موردنیاز برای دوره های آموزش فنی و حرفه ای معمولا ساده تر است. بنابراین اگر شرایط و الزامات زبان انگلیسی موردنظر را در کشور خودتان برآورده نمی کنید، برای بهبود مهارت های زبان انگلیسی دوره های ELICOS در استرالیا را در نظر بگیرید.

 

 

تغییرات اخیر ویزای دانشجویی، چه تاثیری بر الزامات زبان انگلیسی خواهد گذاشت؟

در جولای ۲۰۱۶ ، چارچوب ساده تر ویزای دانشجویی در استرالیا اجرا شد. این تغییرات شامل معرفی چارچوب جدیدی از ریسک ویزای دانشجویان در استرالیا بود که تعداد مدارک موردنیاز برای ارائه و دریافت ویزای دانشجویی را نشان می داد. دانشجویانی که در پایین ترین سطح خطر مهاجرت ارزیابی می شوند (براساس کشور تابعیت و موسسه ی آموزشی منتخب در استرالیا) شرایط ساده تر و مدارک کمتری نیاز خواهند داشت. این بدان معنی است که آنها می توانند با ارائه ی نامه ی تأییدیه ثبت نام (CoE) شرایط زبان انگلیسی ویزای دانشجویی را برآورده کنند ، زیرا در این نامه مشخص شده است که شرایط زبان انگلیسی برای دوره ی آنها برابر یا بیشتر از حد مورد نیاز برای ویزای دانشجویی است. دانش آموزانی که در سطح بالاتری از خطر مهاجرت ارزیابی می شوند، علاوه بر این نامه باید مدرک مربوط به مهارت زبان انگلیسی را از طریق نمره آزمون تایید شده ارائه دهند.

اگر تاکنون به پاسخ سوالات خود نرسیده اید و یا می خواهید که از آخرین اخبار ویزای تحصیلی با خبر باشید، با موسسه ی دانش و توسعه ی بین الملل تماس بگیرید. کارشناسان پذیرش و ویزای تحصیلی، مقرون به صرفه ترین و سریع ترین راه های جمع آوری مدارک و مهاجرت تحصیلی را به شما نشان می دهند.