تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا

کارشناسی ارشد در استرالیا سطح ۹- (Master Degree) AQF

سه نوع اصلی مدرک کارشناسی ارشد  وجود دارد: مدرک کارشناسی ارشد (تحقیقی By Research ) ، فوق لیسانس (دوره کارشناسی By Coursework ) ) و درجه کارشناسی ارشد (تمدید شدهExtended).

 

  • هدف از تحصیلات کارشناسی ارشد (تحقیقی) این است که افرادی را که از دانش پیشرفته ای در طیف وسیعی از زمینه ها برای تحقیق و بورس تحصیلی و به عنوان راهی برای یادگیری بیشتر استفاده می کنند ، واجد شرایط سازد.
  • هدف از تحصیلات تکمیلی (دوره کارشناسی ارشد) این است که افرادی را که از دانش پیشرفته ای در زمینه های مختلف برای تمرین حرفه ای یا بورس تحصیلی و به عنوان راهی برای یادگیری بیشتر استفاده می کنند ، واجد شرایط سازد.
  • هدف از تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد) این است که افرادی را که از یک دانش پیشرفته در طیف وسیعی از زمینه ها برای تمرین حرفه ای و به عنوان راهی برای یادگیری بیشتر استفاده می کنند ، واجد شرایط سازد.

 

مدارک تحصیلی کارشناسی ارشد در سطح ۹ چارچوب صلاحیت های استرالیا قرار دارد.

 

مدارک تحصیلی کارشناسی ارشد باید از اعتباری برخوردار باشد تا دانشجویان بتوانند نتیجه حاصل شده از یادگیری مطالب معتبر باشد تا فارغ التحصیلان قادر به نشان دادن نتایج یادگیری مشخص شده در معیارهای سطح ۹ و یا توصیف مدرک کارشناسی ارشد (تحقیق) ، توصیف درجه کارشناسی ارشد (دوره کارشناسی) یا توصیف درجه کارشناسی ارشد (تمدید شده) باشند.

 

مدارک مورد نیاز:

ﻣﺪارك ﻣﻮرد ﻧﯿﺎز ﺑﺮاي ارزﯾﺎﺑﯽ اوﻟﯿﻪ ﻣﺘﻘﺎﺿﯿﺎن ﺗﺤﺼﯿﻞ ﺑﺮاي اﺳﺘﺮاﻟﯿﺎ

ﻣﻘﻄﻊ ﻓﻮق ﻟﯿﺴﺎﻧﺲ

۱٫      دانشنامه ﻟﯿﺴﺎﻧﺲ و

۲٫      در صورت داشتن فوق دیپلم ﻣﺪرك ﻓﻮق دﯾﭙﻠﻢ ) ﺑﺮاي ﻣﺘﻘﺎﺿﯿﺎن ﮐﺎرداﻧﯽ ﺑﻪ ﮐﺎرﺷﻨﺎﺳﯽ (

۱-      رﯾﺰ ﻧﻤﺮات ﻟﯿﺴﺎﻧﺲ

۲-      رﯾﺰ ﻧﻤﺮات  ﻓﻮق دﯾﭙﻠﻢ  ) ﺑﺮاي ﻣﺘﻘﺎﺿﯿﺎن ﮐﺎرداﻧﯽ ﺑﻪ ﮐﺎرﺷﻨﺎﺳﯽ (

۳-      اﺳﮑﻦ اﻣﻀﺎ ﺷﺪه ﭘﺎﺳﭙﻮرت ﻃﺒﻖ ﻓﺎﯾﻞ ﭘﯿﻮﺳﺖ ﺷﺪه
۴-      رزوﻣﻪ ﮐﺎري و ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ
۵-      ﻣﺪرك ﺑﯿﻦ اﻟﻤﻠﻠﯽ زﺑﺎن در ﺻﻮرت وﺟﻮد ﺣﺪاﻗﻞ اﯾﻠﺘﺲ ۵٫۵

 

۶-      ﻫﻤﻪ ﻣﺪارك ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻪ ﺻﻮرت ي دي اف و ﻧﺎﻣﮕﺬاري اﻧﮕﻠﯿﺴﯽ به دفتر موسسه ارسال شوند .

هزینه کارشناسی ارشد

هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در استرالیا بین ۲۵,۰۰۰ الی ۵۰,۰۰۰ دلار در سال می باشد  و پرداخت شهریه به صورت ترم به ترم انجام می شود.

شرایط پذیرش:

۱-داشتن مدرک کارشناسی مرتبط

۲-داشتن سابقه کار مرتبط (این شرط برای تمام رشته ها نیست)

۳-دانش زبان انگلیسی : آیلتس آکادمیک (با overall 6.5 و ریزنمرات ۵٫۵ یا بالاتر)

توجه داشته باشید اگر پیش زمینه آکادمیک لازم برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد را نداشته باشید، می توانید از دوره های پیش نیاز Graduate Diploma  و Graduate Certificate استفاده کنید. ارائه پذیرش برای این دوره ها در دانشگاه های مختلف متفاوت است.

مدرک زبان برای پروسه دریافت پذیرش لازم نیست و میتوانید بعدا ارائه نمایید.

 

اگر دانشجو حداقل سطح زبان انگلیسی مورد نیاز برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد را نداشته باشد، می توان پذیرش ترکیبی زبان انگلیسی + کارشناسی ارشد را دریافت کرد. با این وجود داشتن مدرک زبان انگلیسی با نمره کافی از لحاظ اقتصادی برای دانشجویان به صرفه تر خواهد بود.

 

امکان گرفتن بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا

با توجه به سوابق آکادمیک دانشجو، می توان برای بورسیه های تحصیلی جزئی درخواست داد. گاهی اوقات دانشکده های دانشگاه های مختلف بورسیه های تحصیلی مختلفی را برای دانشجویان ممتاز در نظر می گیرند. شانس گرفتن بورسیه های تحصیلی بهتر در مقطع فوق لیسانس پژوهشی (Master by Research) بیشتر است.

برای اطلاع از آخرین اسکالرشیپ ها می توانید از اینجا ببینید .

 

هزینه کارشناسی ارشد

هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در استرالیا بین ۲۲,۰۰۰ الی ۴۵,۰۰۰ دلار در سال بوده و پرداخت شهریه به صورت ترم به ترم انجام می شود.