تحصیل در نیوزیلند

تحصیل در نیوزیلند

نیوزیلند کشوری بسیار زیبا واقع شده در جنوب غربی اقیانوس آرام است و استرالیانزدیکترین همسایه ی این کشور می باشد. نیوزیلند در حدود چهار و نیم میلیون نفر جمعیت دارد و حدود ۷۴ درصد ازاین جمعیت را اروپایی ها تشکیل می دهند.

نیوزیلند از دو جزیره بزرگ و تعدادی جزیره ی کوچک تشکیل شده و همچنین به سرزمین ابرهای سفید معروف است. زبان اصلی مردم نیوزیلند، زبان انگلیسی است و اقتصاد این کشور، اقتصاد پر رونقی است و این کشور جزء کشورهای توسعه یافته و متول می باشد که میزان فساد اقتصادی در آن بسیار پایین بوده و مردم این کشور دارای سطح بالای رضایت از زندگی هستند.

سیستم آموزشی این کشور سیستمی با کیفیت بالاست و مدارک تحصیلی این کشور در سراسر دنیا دارای اعتبار است همچنین سیستم آموزشی این کشور از نظر ارائه خدمات پشتیبانی به دانشجویان بین المللی یکی از بهترین ها در دنیاست، به همین علت بسیاری از افراد در سراسر دنیا مشتاق به مهاجرت تحصیلی به نیوزیلند هستند و از این رو قصد داریم در این مطلب به معرفی تعدادی از دانشگاه های برتر این کشورو همچنین شرایط تحصیل در نیوزیلند بپردازیم.

 

معرفی تعدادی از دانشگاه های برتر نیوزیلند

دانشگاه اوکلند

دانشگاه اوکلند یکی از بهترین و بزرگترین دانشگاه های نیوزیلند است. دانشگاه اوکلند در سال ۱۸۳۳ در شهر اوکلند تاسیس شده است. در حال حاضر بیش از ۳۵ هزار دانشجو از کشورها و ملیت های مختلف در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و از آنجایی که دانشگاه اوکلند در رده بندی جهانی در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار دارد همه ساله متقاضیان بسیاری خواهان اخذ پذیرش از این دانشگاه هستند.

 

دانشگاه اوکلند نیوزیلند دارای هشت دانشکده ی زیر میباشد:

 • دانشکده اقتصاد و تجارت
 • دانشکده  هنر
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده آموزش و پرورش
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده علوم پزشکی و بهداشت
 • دانشکده الهیات
 • دانشکده علوم پایه

 

دانشگاه اوتاگو

دانشگاه اوتاگو در سال ۱۸۶۹ تاسیس شده است و اولین و قدیمی ترین دانشگاه در نیوزیلند می باشد. دانشگاه اوتاگو در بین ۳۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارد و در حال حاضر بیش از ۲۰۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه اوتاگو دارای ۲۰ کتابخانه اصلی و حدود ۲۰ موسسه تحقیقاتی در زمینه های مختلف درمانی، آزمایشگاهی، آمار و ریاضیات، کشاورزی، سلامت و بهداشت و …. می باشد.

 

پردیس های دانشگاه اوتاگو شامل:

 • پردیس علوم اجتماعی
 • پردیس علوم پایه
 • پردیس تجارت و بازرگانی
 • پردیس علوم پزشکی و بهداشت می باشد.

 

شرایط تحصیل در نیوزیلند

همانطور که کمی قبل اشاره شد مدارک  تحصیلی نیوزیلند در سراسر دنیا شناخته شده و دارای اعتبار است و در حقیقت دانشجو در یک سیستم آموزشی با کیفیت بسیار بالا به ادامه تحصیل می پردازد. همچنین سیستم آموزشی نیوزلند از نظر ارائه خدمات پشتیبانی به دانشجویان بین المللی یکی از بهترین ها در دنیاست. همه ی دانشگاه های نیوزیلند طیف وسیعی از رشته ها را برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهند. متقاضیانی که می خواهند در دانشگاه های نیوزیلند تحصیل کنند می بایستی استانداردهای ورودی دانشگاه ها نیوزلند را داشته باشند

متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی در زمان اقدام باید مدارک معتبر ۱۲ ساله ی تحصیلی خود را ارائه دهد و همچنین داشتن مدرک زبان ( IELTS ) با نمره ی ۶  برای این مقطع الزامیست.

متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید این نکته را بدانند که امکان اخذ ویزای همراه ( همسر و فرزند زیر ۱۸ سال )  در این مقطع وجود دارد و متقاظیان بایستی مدرک زبان آیلتس با نمره ی ۶٫۵ را ارائه دهند.

و در صورتی که متقاضی دارای یک رزومه ی قومی یعنی آیلتس ۷، سابقه ی کار پژوهشی، مقالات ISI، تالیف کتاب و …. باشد می تواند جهت اخذ بورسیه  برای مقطع دکترا اقدام کند.

 

مدت زمان و هزینه ی تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی بین ۳ تا ۴ سال می باشد و هزینه ی تحصیل در این مقطع بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل سالیانه حدود ۲۰ هزار دلار می باشد و برای رشتهی پزشکی این رقم سالیانه به ۷۰ هزار دلار نیز می رسد.

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حدودا ۲ سال است و هزینه ی تحصیل در این مقطع به طور میانگین سالیانه بین ۱۸ تا ۲۵ هزار دلار در سال می باشد.

مدت زمان تحصیل در این مقطع بین ۳ تا ۶ سال است و میزان شهریه ی دریافتی از دانشجویان بسیار به صرفه است و سالیانه در حدود ۵ تا ۷ هزار دلار می باشد.

 

مزایا و معایب تحصیل در نیوزیلند

مزایا

امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های این کشور

میزان هزینه ی تحصیل در نیوزیلند از کشورهایی مانند استرالیا کمتر است

امکان انجام کار نیمه وقت در حین تحصیل برای دانشجویان وجود دارد

امکان تحصیل در دانشگاه های معتبر با رنکینگ جهانی بسیار بالا

 

معایب

اختلاف زمانی این کشور با سایر نقاط جهان به دلیل قرار گرفتن در نیمکره جنوبی زیاد است

هزینه ی تحصیل در رشته هایی همچون پزشکی نسبتا زیاد است

 

مدارک اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند

 • گذرنامه
 • رزومه ی تحصیلی و شغلی
 • ترجمه ی مدارک و ریز نمرات تحصیلی
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • نامه ی ادمیشن یا پذیرش تحصیلی

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت تحصیلی به نیوزیلند و شرایط پذیرش از دانشگاه های این کشور می توانید با شماره های موسسه دانش وتوسعه بین الملل تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

۰۲۱۸۸۱۹۴۳۷۲