تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه ههای استرالیا

تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه ههای استرالیا

هدف از تحصیل در مقطع دکترا این است که افرادی را که از دانش قابل توجهی برای تحقیق ، تحقیق و توسعه دانش جدید در یک یا چند زمینه تحقیق ، بورس تحصیلی یا عمل حرفه ای استفاده می کنند ، واجد شرایط کند.

مدارک دکترا در سطح ۱۰ چارچوب صلاحیت های استرالیا قرار دارد. دو نوع سطح دکترا با همان توصیف در نوع مدرک دکترا وجود دارد: درجه دکترا (تحقیق) و درجه دکترا (حرفه ای). تحقیق مشخصه تعیین کننده کلیه مدارک دکتراست. تحقیق دکترا (که به عنوان دکتر فلسفه نامیده می شود) سهم قابل توجه و اصلی در دانش بدست آمده  دارد. مدارک دکترا باید در سطحی باشد تا فارغ التحصیلان بتوانند نتایج یادگیری مشخص شده در معیارهای سطح ۱۰ و درجه دکترا را نشان دهند.

دکترا در استرالیا یک دوره تحقیقاتی است و دانشجویان نمی‌توانند مانند دوره کارشناسی ارشد انتخاب کنند که تحصیلی بخوانند یا تحقیقاتی. در دوره دکترا دانشجویان ساده‌تر از سایر دوره‌ها می‌توانند بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی را دریافت کنند. شما زمانی می‌توانید مدرک دکترای خود را دریافت کنید که یک پروژه تحقیقاتی را به پایان رسانده باشید.

برای این که بتوانید در این دوره پذیرش بگیرید؛ لازم است یک پیشنهاد تحقیقاتی داشته باشید. هرچه این ایده جدیدتر و کارآمدتر باشد، شانس قبولی شما افزایش چشمگیری خواهد داشت. در واقع پیشنهادهایی که برای پژوهش دکترا ارائه می‌شود باید در راستای یک پیشرفت علمی باشد و ارزش علمی بیشتری نسبت به دوره کارشناسی ارشد داشته باشد.

سعی کنید تسلط خود به موضوع مورد پژوهش را به مرحله اثبات برسانید؛ این که ایده از کجا به ذهن شما خطور کرده و در راستای پیشرفت و رشد آن چه کارهایی انجام داده‌اید یا این که چه اطلاعاتی درباره موضوع دارید، باعث می‌شود شما بتوانید راحت‌تر پذیرش بگیرید. مدارک مورد نیاز برای دکترا در دانشگاه‌های مختلف با یکدیگر تفاوت دارد و وابسته به رزومه شما و اطلاعاتی است که درباره طرح مورد نظر خود دارید.

 

شرایط آکادمیک گرفتن پذیرش برای مقطع دکترا در استرالیا

مدارک رایج مورد نیاز برای مقطع دکترا در استرالیا عبارتند از:

  • مدرک لیسانس
  • مدرک فوق لیسانس پژوهشی یا فوق لیسانس Coursework همراه با مقالات و سابقه کار پژوهشی

 

هزینه تحصیل در مقطع دکترا در استرالیا

دانشجویان بین المللی شهریه سالانه معادل ۳۰۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ دلار استرالیا دارند و پرداخت آن به صورت ترم به ترم انجام می شود.

 

اجازه کار در زمان تحصیل

شما به عنوان دانشجو دکترا اجازه کار تمام وقت را خواهید داشت.

 

شرایط اپلای به استرالیا در مقطع دکترا

در وهله اول برای آگاهی از شرایط اپلای به استرالیا در مقطع دکترا باید بدانید که این دکترا در این کشور به سه دسته PHD، Dphil و دوره های تخصصی تر EdD تقسیم می شود. به طور معمول تحصیل دکترا (PHD) در استرالیا بین ۳ الی ۵ سال به طول می انجامد. در واقع مدت تحصیل ارتباط مستقیمی با رشته انتخابی از جانب دانشجویان را دارد. برای فارغ التحصیلی نیز دانشجویان باید با ارائه تز یا رساله تحقیقاتی در زمینه رشته تخصصی خود و دفاع از آن در برابر هیئتی از داوران، مدرک خود را دریافت نمایند. اما فکر کرده اید که برای اخذ پذیرش تحصیلی استرالیا به چه مدارکی نیاز است؟

  • تهیه اصل مدرک و ریزنمرات تمامی مقاطع قبلی که باید از سوی دانشگاه مبدا به زبان انگلیسی ترجمه شده و به دانشگاه مقصد ارسال شود.
  • در اختیار داشتن مدرک زبان آیلتس آن هم با نمره ۷ الی ۵/۷ برای پذیرش در مقطع دکترا الزامی است.
  • ارائه پایان نامه کارشناسی ارشد در صورتی که از نمره بالایی بهره مند است میتواند در اخذ پذیرش تحصیلی موثر باشد.
  • ارائه پیشنهاد تحقیقاتی در زمینه دکترا و البته کارشناسی ارشد ( Master) امری الزامی است. دقت داشته باشید که این پیشنهاد باید در راستای خدمتی نوین به علم باشد.
  • انگیزه نامه یا همان SOP که در آن دانشجویان دلیل اصلی و قانع کننده ای را برای انتخاب استرالیا برای ادامه تحصیل را شهر می نمایند.
  • رزومه که یکی از مهمترین مدارک ارسال شده به دانشگاه می باشد به شرح دقیقی از ویژگی ها، مهارت ها و به طور کلی مشخصات متقاضیان می پردازد و آنها را به دانشگاه مورد نظر معرفی می نماید.
  • توصیه نامه اساتید که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا بسیار مهم تلقی می شود. در واقع این توصیه نامه از جانب اساتید شما به منظور معرفی مهارت هایتان میپردازد و شرح می دهد که شما توانایی تحصیل در مقطع دکترا در استرالیا را دارید.