ویزای تحصیلی استرالیا

هر آنچه که باید درباره ویزای ساب کلاس ۵۰۰ استرالیا ، مدت زمان پردازش ، مدارک و شرایط موردنیاز و تخمین هزینه های آن بدانید.  

ویزای دانشجویی ۵۰۰ چیست؟

ویزای دانشجویی (ساب کلاس ۵۰۰) این فرصت را در اختیار دانشجویان بین المللی قرار می دهد تا حداکثر پنج سال به منظور تحصیل تمام وقت در یک موسسه آموزشی ، متناسب با سوابق تحصیلی ، در استرالیا بمانند.  

با استفاده از این ویزا می توانید:

 • اعضای خانواده خود را به همراه خود ببرید. (همسر قانونی و فرزند)
 • پس از شروع دوره خود ، در هر دوره ۲ هفته ای تا سقف ۴۰ ساعت کار کنید.
 • داخل و یا خارج از استرالیا برای دریافت و یا تمدید این ویزا به صورت آنلاین اقدام کنید.

شرایط ویزای دانشجویی ۵۰۰ چیست؟

 • حداقل سن ۶ سال
 • داشتن تأییدیه ثبت نام (COE) در یک دوره تمام وقت در یک موسسه آموزشی دارای کد CRICOS
 • یکی از مدارک بین المللی زبان انگلیسی با حداقل نمره موردنیاز دانشگاه و یا موسسه آموزشی موردنظر
 • دانشجو و همراهانش باید برای مدت اقامت در استرالیا تحت پوشش بیمه سلامت دانشجویان خارج از کشور (OSHC) باشند.
 • اگر زیر ۱۸ سال هستید ، باید برای مراقب در استرالیا درخواست دهید و یا یکی از والدین را همراه ببرید و امکانات رفاهی کافی فراهم کنید.
 • تست های سلامتی و شخصیت را برآورده کنید.
 • پول کافی برای دوران اقامت خود داشته باشید.

مراحل درخواست ویزای دانشجویی ۵۰۰ چگونه است؟

 • اگر خارج از استرالیا هستید ، حداقل ۶ هفته قبل از شروع دوره تحصیلی خود ، برای درخواست ویزا اقدام کنید.
 • اگر در استرالیا هستید ، قبل از انقضای ویزای فعلی خود زمان کافی و زیادی را در نظر بگیرید زیرا در صورت بروز هرگونه مشکل ممکن است به زمان بیشتری نیاز پیدا کنید.
 • پروسه درخواست ویزای تحصیلی بصورت آنلاین انجام می شود و نیاز به حضور فیزیکی افراد در سفارت نمی باشد. در نهایت فایل ویزا بصورت PDF برای متقاضی ارسال خواهد شد(نکته: ویزای استرالیا برچسب در پاسپورت ندارد).
 

هزینه ویزای دانشجویی ۵۰۰ چقدر است؟

هزینه ویزای دانشجویی برای متقاضی اصلی ۶۲۰ دلار استرالیا است. برای هر یک از اعضای خانواده که متقاضی ویزا هستند ، هزینه‌ی جداگانه اعمال می شود. هزینه درخواست ویزای دانشجویی را می توانید از سایت اداره مهاجرت استرالیا بررسی کنید.  

زمان پردازش ویزای دانشجویی ۵۰۰ چقدر است؟

زمان پردازش به اینکه برای کدام مقطع تحصیلی درخواست می کنید بستگی دارد و می تواند به اندازه زمان های زیر به طول بینجامد: ۷۵٪ ویزا ها در ۲۹ روز ؛ ۹۰٪ ویزا ها در ۴۲ روز برای بخش تحصیلات تکمیلی ( کارشناسی ارشد و دکترا) ۷۵٪ ویزا ها در ۴۳ روز ؛ ۹۰٪ ویزاها در ۷۷ روز برای بخش تحصیلات کارشناسی و فنی و حرفه ای    

سوالات متداول ویزای ساب کلاس ۵۰۰

– آیا می توانم شخص دیگری را به همراه خود به استرالیا وارد کنم؟

+ بله ، شما می توانید با ویزای دانشجویی ، اعضای خانواده خود را به عنوان همراه خود اعلام کنید. آنها عبارتند از:
 • همسر شما و فرزند وابسته به شما که ازدواج نکرده و زیر ۱۸ سال سن داشته باشد.
آیا حتی اگر اعضای خانواده با من به استرالیا سفر نمی کنند ، می بایست آن ها را در درخواست ویزای دانشجویی خود معرفی کنم؟
 • شما باید اعضای خانواده خود را در درخواست خود اعلام کنید حتی اگر آنها هیچ برنامه ای برای سفر با شما به استرالیا ندارند.
 • اگر آنها را در درخواست اولیه ویزای خود به اداره مهاجرت معرفی نکرده اید و آنها باید در آینده در استرالیا به شما بپیوندند ، باید برای ویزای دانشجویی جدیدی برای آنها درخواست کنید و توضیح دهید که چرا در برنامه قبلی شما گنجانده نشده اند. اگر آنها پس از اعطای ویزای دانشجویی شما و قبل از درخواست بعدی ، عضو خانواده شما شوند ، نیازی به ویزای وابسته به شما ندارند.

آیا برای ویزای دانشجویی خود به بیمه درمانی نیاز دارم؟

بله ، شما و اعضای خانواده برای کل مدت اقامت خود در استرالیا باید تحت پوشش بیمه سلامت دانشجویان خارج از کشور (OSHC) باشید. اگر مطمئن نیستید که از کدام یک از پوشش های بیمه درمانی دانشجویی باید استفاده کنید ، ما میتوانیم را برای انتخاب بهترین و ارزانترین بیمه دانشجویی به شما کمک کنیم . می توانید برای درخواست بیمه دانشجویی از طریق فرم درخواست بیمه دانشجویی اقدام کنید. طول پوشش بیمه مورد نیاز خود را از اطلاعات درج شده در ویزای خود ببینید.    

آیا برای ویزای دانشجویی نیاز به شرکت در آزمون آیلتس دارم؟

برای اثبات توانایی های زبان انگلیسی خود به عنوان یک دانشجوی بین المللی ، شما می بایست مدرک زبان بین المللی ارائه کنید. IELTS یکی از مشهورترین آزمون های مهارت زبان انگلیسی در جهان برای تحصیل ، کار و مهاجرت است. در صورت نیاز به شرکت در آزمون آیلتس ، ما می توانیم در ثبت نام و آمادگی شما برای آزمون آیلتس کمک کنیم.