تحصیل در دبیرستان های استرالیا

 تحصیل در دبیرستان های استرالیا

اگر می خواهید تجربه دبیرستان  بی نظیری داشته باشید در دبیرستان استرالیا تحصیل کنید!

استرالیا مقصد محبوب آموزش متوسطه برای دانشجویان بین المللی است. استرالیا علاوه بر ارائه آموزش با کیفیت بالا و به رسمیت شناخته شده در سطح بین المللی ، یک محیط امن ، راحت و چند فرهنگی را نیز فراهم می کند. هدف از تحصیل در استرالیا ارائه مهارت برای تحصیل در آینده و اشتغال در هر نقطه از جهان است.

 

دوره ها و مدارک

مدارس متوسطه استرالیا از چارچوب برنامه درسی ملی پیروی می کنند ، که به تدریج در مدارس تدوین و اجرا می شود . استانداردهای ملی عالی در انگلیسی ، ریاضیات ، علوم ، تاریخ ، زبانها ، جغرافیا ، هنرها ، بهداشت و تربیت بدنی ، فناوری اطلاعات و ارتباطات ، مدنی و شهروندی ، اقتصادی و تجاری.

به منظور کسب اعتبار برای پذیرش دانش آموزان بین المللی ، یک مدرسه باید برنامه های تخصصی زبان انگلیسی را فراهم کند یا به آنها دسترسی داشته باشد.

 

در سراسر ایالت ها و سرزمین ها ، سال آخر دبیرستان با عنوان های مختلف نامگذاری می شوند :
State or territory Name of Year 12 qualification
Australian Capital Territory (ACT) ACT Year 12 Certificate
New South Wales (NSW) Higher School Certificate (HSC)
Northern Territory (NT) Northern Territory Certificate of Education and Training (NTCET)
Queensland (QLD) Queensland Certificate of Education (QCE)
South Australia (SA) South Australian Certificate of Education (SACE)
Tasmania (TAS) Tasmanian Certificate of Education (TCE)
Victoria (VIC) Victorian Certificate of Education (VCE)
Victorian Certificate of Applied Learning (VCAL)
Western Australia (WA) Western Australian Certificate of Education (WACE)

 

مدارس متوسطه مختلف ، رشته های مختلف انتخابی ، ساختارهای کلاس و زمینه های تخصصی را ارائه می دهند. علاوه بر موضوعات ارائه شده ، بهتر است در مورد تمرکز و فعالیتهای فوق برنامه مدرسه تحقیق کنید تا به شما کمک کند مدرسه را متناسب با نیازها و علایق خود پیدا کنید. اطلاعات بیشتر در مورد مدارک ارشد متوسطه در استرالیا را می توانید در وب سایت AQF بیابید.

 

ﻣﺪارك ﻣﻮرد ﻧﯿﺎزبرای تحصیل در مدارس استرالیا  

داﻧﺶ آﻣﻮزان

رﯾﺰ ﻧﻤﺮات دو ﺳﺎل آﺧﺮ ﺗﺤﺼﯿﻞ در دﺑﯿﺮﺳﺘﺎن
ﺷﻨﺎﺳﻨﺎﻣﻪ
اﺳﮑﻦ اﻣﻀﺎ ﺷﺪه ﭘﺎﺳﭙﻮرت ﻃﺒﻖ ﻓﺎﯾﻞ ﭘﯿﻮﺳﺖ ﺷﺪه
ﻣﺪرك ﺑﯿﻦ اﻟﻤﻠﻠﯽ زﺑﺎن در ﺻﻮرت وﺟﻮد ﺣﺪاﻗﻞ اﯾﻠﺘﺲ ۵٫۰
ﻫﻤﻪ ﻣﺪارك ﺑﺎﯾﺪ ﺑﻪ ﺻﻮرت ي دي اف و ﻧﺎﻣﮕﺬاري اﻧﮕﻠﯿﺴﯽ ﺑﻪ دفتر موسسه ارسال شود

 

شرایط ورود

شرایط ورود در سراسر استرالیا متفاوت است. فرآیند انتخاب شامل در نظر گرفتن سوابق تحصیلی متقاضی همراه با سایر عوامل است که ممکن است شامل موفقیت های ورزشی و سایر موفقیت های فوق برنامه باشد.

 

تحصیل بیشتر

اتمام موفقیت آمیز دبیرستان به دانش آموزان اجازه می دهد تا برای ورود به تحصیلات بعدی تقاضا کنند ، اما مکان را تضمین نمی کند. ورود به بیشتر دوره های آموزش عالی استرالیا برای دانشجویان بین المللی و دانشجویان محلی به صورت رقابتی است.

مدرسه ابتدایی: مدارس ابتدایی استرالیا کودکان ۵ تا ۱۳ ساله را تأمین می کنند و از Prep به کلاس ۶ می روند. کودکان آموزش خود را در یک کلاس مقدماتی آغاز می کنند تا کودک را برای سفر پیش رو آماده کنند. آنها تحصیلات ابتدایی خود را در کلاس ۶ به پایان می رسانند و سپس به دبیرستان می روند.

 

دبیرستان:

دبیرستان ها در استرالیا كودكان ۱۳ تا ۱۸ ساله را پذیرش می كنند و از كلاس ۷ تا كلاس  ۱۲ به  دبیرستان می روند. دانش آموزان دبیرستانی تحصیلات خود را با نشستن در امتحان سال ۱۲ به پایان می رسانند كه شامل همه مطالبی است كه در طول تحصیل آموخته اند.

مدرسه ابتدایی: مدارس ابتدایی استرالیا کودکان ۵ تا ۱۳ ساله را پذیرش می کنند و از پیش دبستانی تا کلاس ششم به مدرسه می روند. کودکان آموزش خود را در یک کلاس مقدماتی آغاز می کنند تا کودک را برای سفر پیش رو آماده کنند. آنها تحصیلات ابتدایی خود را در کلاس ششم به پایان می رسانند و سپس به دبیرستان می روند.

برای اینکه بتوانید برای تحصیل در یک مدرسه دولتی ثبت نام کنید ، باید با اداره آموزش و پرورش آن ایالت  که با دانش آموزان بین المللی سرو کار دارد تماس بگیرید. شما می توانید با مدرسه محلی صحبت کنید ، اما همه ثبت نام ها باید از طریق سازمان آموزش و پرورش ایالتی برای دانشجویان بین المللی نهایی شود.

هزینه تحصیل در دبیرستان های استرالیا

شرایط عمومی دانشجویان بین المللی برای تحصیل در استرالیا

پیش نیازها می توانند به طور چشمگیر از موسسه ای به موسسه  و ایالتی به ایالت دیگر متفاوت باشند. این یک راهنمای تقریبی از نیازهای اساسی و شرایط ورود به دبستان و یا دبیرستان در استرالیاست که باید برآورده شود.

 

شرایط پذیرش فرزندان در مدارس ابتدایی استرالیا :

دانش آموزان در دوره آمادگی برای سال ۶ می توانند بر اساس شرایط زیر وارد برنامه دبستان شوند:

  • حداقل دوره برنامه شش ماه است
  • دانش آموزانی که زبان اول آنها انگلیسی نیست ، باید مدارک سطح انگلیسی خود را ارائه دهند یا در یک برنامه پیش نیاز زبان شرکت کنند.

شرایط پذیرش فرزندان در مدارس ابتدایی استرالیا

  • برنامه های دریافتی از دانشجویان بین المللی آینده با توجه به شرایط زیر به زبان انگلیسی ارزیابی می شود. اگر دانش آموز شرایط زبان انگلیسی مورد نیاز را برآورده نکند ، می تواند در یک دوره آمادگی دبیرستان شرکت کند تا آنها را به سطح لازم برساند.

 

الزامات انگلیسی:

  • سال ۷ و ۸ = آیلتس ۴٫۰ – تافل = ۳۱
  • سال ۹ = آیلتس ۴٫۵ – تافل = ۳۲
  • سال ۱۰ = آیلتس ۵٫۰ – TOEFL = 35
  • سال ۱۱ = آیلتس ۵٫۵ – تافل = ۴۶
  • سال ۱۲ = آیلتس ۶٫۰ – تافل = ۶۰

اگر انگلیسی فرزند من در سطح مورد نیاز برای ورود به دبستان یا دبیرستان در استرالیا نباشد ، چه اتفاقی می افتد؟

اگر زبان انگلیسی فرزند شما در سطح مورد نیاز برای ورود به مدرسه در استرالیا  نباشد ، می تواند در یک دوره زبان انگلیسی در کالج زبان ثبت نام کرده و با دیگر دانش آموزان بین المللی دوره زبان را تکمیل کند .